Japonki Męskie

Japonki męskie

Najstarsze zachowane japonki pochodzą z 1500 r p.n.e , a wykonane zostały z liści papirusa. Japonki to lekkie, letnie obuwie. Zwane inaczej klapki. Są dość specyficzne, nic w nich nie przytrzymuje pięty, a paseczek o różnych grubościach przechodzi między palcami a śródstopiem.

Stylowe i oryginalne japonki męskie

Od samego początku były wytwarzane z przeróżnych materiałów: słomy ryżowej, włókien roślinnych, drewna, słomy, liści palmowych a nawet yuccy. W Europie poznaliśmy je dopiero w latach 50 i 60 – tych XX, kiedy po zakończeniu II wojny światowej żołnierze przywozili je do domu jako pamiątkę. Wtedy właśnie ochrzczono je „ japonkami”. Są one idealnym obuwiem na basen czy też plaże. Zapewniają stopom pełen komfort i dużą wygodę. Największą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych. A najbardziej rozpoznawane są te zwane „havaianas” produkowane w Brazylii.

Oryginalna drewnianą wersją są japońskie Geta, które podczas chodzenia wydają charakterystyczny klekoczący dźwięk zwany -karakoran. Decydując się na noszenie obuwia tego typu należy pamiętać o właściwej pielęgnacji stóp. Zapoznaj się z naszą ofertą, a na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie.

FB
Informacja o cookies

POLITYKA PRYWATNOŚCI strony internetowej www.bluestilo.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszej ”Polityce Prywatności”.